ATAŞEHİR YAĞLI KANAL TEMİZLEME

Yağlı Baca Ne Demek?

Mutfaklarda pişirme cihazlarına bağlı, bu cihazdan yükselen ve pişen yemeklerden açığa çıkan buharı ve dumanı tahliye eden kanallara yağlı baca kanalları denilmektedir. Bu sistemler genellikle, endüstriyel mutfaklarda yer alır. Otellerin yemekhane bölümlerinde, catering firmalarında, yemek üretimi yapılan fabrikalarda, lokanta ve restaurant gibi yemek hizmeti sunan işletmelerde bu tip baca sistemleri yer alır. Ayrıca, geniş kitlelere hizmet sunan kuruluşlarda yoğun bir kullanım mevzu bahis olmaktadır. Bu yoldan hareketle, endüstriyel mutfak bacaları yani yağlı kanallar diğer baca sistemlerine göre daha sık kirlenmekte ve daha kısa aralıklarda bakım ve temizlik programlarına ihtiyaç duymaktadır. Ataşehir yağlı kanal temizleme servisimiz, tüm işletme ve kurumlarda yer alan mutfak bacalarını ve bunlarla birlikte faaliyet gösteren davlumbazların temizlik işlemini yerine getirmektedir. 

Yağlı Kanal Temizleme Zorunlu mudur?

Ataşehir yağlı kanal temizliği, hem tüketilen gıdalara hem de çevreye verdiği hasarlar nedeniyle çok önem teşkil etmektedir. Bu sistemler temizlenmediği takdirde içeride yağ tabakaları birikir, biriken bu yağ dokuları ısınmaya bağlı olarak kısmen erime ve geri akma gibi sorunları gündeme  getirmektedir. Yemekler üzerine atık yağların damlaması büyük sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Bundan başka, çevreye yanmış yağ ve is kokusu yayılarak binaların görsel ve yaşamsal kalitesini olumsuz etkiler. Tüm bu sebeplerden daha önem teşkil eden durum ise, baca kanalları içinde tabakalar halini alan bu yağ katmanlarının yanma ihtimalidir. Ocaklardan ve ızgaralardan yükselen mikroskobik alev parçaları, baca kanallarına ulaşarak burada yangına sebebiyet verecektir. Bir yağlı kanalda çıkan yangın, çevre yapıları bile yok edecek kadar büyüyebilmektedir. Tüm bu sayılan sebeplerden ötürü, yağlı kanalların temizletilmesi yasal olarak zorunlu bir işlemdir. Yapılmaması ve yetkisiz kişilerce bu uygulamanın gerçekleştirilmesi birtakım yasal mevzuatları da beraberinde getirir.

Baca Yağlı Kanal Temizlik Firmaları

Ataşehir yağlı kanal temizlik firmaları, bu iş için özel eğitilmiş bir ekiple performans sergiler. Kurumumuz teknik ekibi ve donanımsal varlığı üst düzey bir grafiğe karşılık gelmektedir. Çok uzun yıllardır bu sektörde yerini koruyan şirketimiz, her geçen gün teknik zenginliğine bir değer daha katarak bugünlere ulaşmıştır. Sizlerde konforlu ve pratik bir hizmet arıyorsanız; şirketimizden dilediğiniz zaman talepte bulunabilirsiniz.