AVCILAR YAĞLI KANAL TEMİZLEME

avcılar yağlı kanal temizleme

Yağlı Kanal Nedir?

Endüstriyel mutfaklarda kullanılan gıda pişirme çözümleri yağlı kanal olarak adlandırılan bacalara bağlıdır. Ocaklar, ızgaralar ve bazı yemek üretim makineleri de dahil olmak üzere hem bu yağlı kanallara hem de davlumbazlara bağlı olarak faaliyet gösterirler. İnsanların yeme içme ihtiyacını karşılamak üzere bir hizmet programına dahil yapılanmalar hem lokanta ve restoran gibi işletmeler hem de otel ve konaklama yerleri gibi sosyal alanlar olmaktadır. Bunların her birinde yemek pişirlen alanlarda çeşitli ocak ve ızgara mekanizmaları yer alır. Her birinde, gün içinde oldukça yoğun olarak gıda pişirilmesi gerçekleştirilmektedir. Yağlı kanallar, pişen gıdalardan yükselen her türlü hava kütlesini bünyesine emer ve dışarıya güvenli bir şekilde aktarır. Gün içinde sürekli tekrar eden bu işlemler nedeniyle kanal içinde yüzeysel tabakalar meydana gelebilir, hatta bu tabakalar oldukça kalınlaşarak baca kanallarının tıkanmasına yol açar. Avcılar yağlı kanal temizleme hizmetimizden faydalanmak ve bu yasal süreci sorunsuz bir şekilde nihayete erdirmek için en kısa zamanda bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Avcılar Yağlı Kanal Temizliği

Avcılar yağlı kanal temizliği, oldukça spesifik bir uygulama planına tâbidir. Bu kanallar bazen oldukça geniş bir yapısal kütle olarak karşımıza çıkmaktadır. Böyle durumlarda kanal içine bir personel girer ve içerideki yüzeyleri kazıma ve yıkama yöntemleriyle temizler. Bazen de gerekli mesafelerde yasal zorunluluk gereği müdahale kapakları açılır ve kanalın her bir noktasının temizlenmesi sağlanmış olur. Bazı durumlarda da, baca kameraları vasıtasıyla kanal içi incelenebilmekte ve yapılan tespitler neticesinde bir temizlik planı hayata geçirilmektedir. Her ne olursa olsun, bu kanalların temizlenmesi profesyonel bir yaklaşım gerektirir. 

Yağlı Kanal Temizleme Yetkili Firmalar

Avcılar yağlı kanal temizleme, yetkili kuruluşların sizlere sunduğu teknik hizmet programlarından biridir. Firmaların bu konuda yetkin olabilmesi için bazı şart ve donanımsal parametreleri taşımaları gerekmektedir. Ayrıca İtfaiye tarafından eğitime tabi tutularak bu konuda eksiksiz bir hale getirilmeleri de bu sürecin bir parçasıdır. Siz de yağlı baca temizliği konusunda yetkin ve profesyonel bir kurum arıyorsanız, doğru adrestesiniz. Firmamız uzun yıllardır bu yönde hizmet sağlamakta ve her geçen gün bünyesine daha üst düzey bir donanımı ve kabiliyeti dahil etmektedir.