HİZMETLERİMİZ

Başakşehir Baca Temizlik Raporu

Başakşehir Baca Temizlik Raporu

Baca temizlik işi toplum sağlığı ve güvenliği için son derece önemli olup, itfaiyelerin ilgili birimlerince denetlenmektedir. Örneğin Başakşehir baca temizlik raporu hizmetinden yararlanan semtlerimizdendir.
Başakşehir 2014 verilerine göre yaklaşık 350.000 nüfusa sahiptir. Nüfusunun büyük kısmı 0-44 yaş aralığında yer alan genç bir semtimizdir. Kadın erkek nüfusunun nerdeyse eşit olduğu gözlemlenmektedir.
Semtimizim tarihine bakılacak olursa yapılan kazılarda Bizans ve Roma dönemine ait kilise ve tarihi kalıntılara rastlanmıştır.
Günümüzde ise içerinde 60 civarında okul 10 civarında bilgi evi olan eğitim kurumları, İstanbul için önemli yer teşkil eden İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ne ev sahipli yapmaktadır. Bunların dışında çeşitli sağlık kurumları, kültür merkezleri, alış veriş merkezleri de bulunmaktadır. Atatürk Olimpiyat Stadı’nın da bulunduğu semtte spor tesisleri ve beş adet kültür sanat merkezi bulunmaktadır.
Denize kıyısı bulunmayan Başakşehir, Arnavutköy, Esenler, Eyüp, Sultangazi, Küçükçekmece, Bağcılar, Esenyurt ve Avcılar semtlerinin tam ortasında yer almaktadır. Yaklaşık 104,33 km. alana yayılmış olan semtimiz Başakşehir baca temizlik raporu oldukça önemlidir.
Okullar, hastaneler, fabrikalar, alışveriş merkezleri gibi toplumun ortak yaşam alanlarında daha titiz davranılması gerekmektedir. Sadece bununla kalmayıp her gün bir yenisi yükselen binaların da, gaz zehirlenmesi ve yangın riskinin önlemini almak için belli periyotlarla baca temizliği yaptırılmalı ve rapor düzenletilmelidir.
Baca temizlik raporu doğalgaz bağlantısı yapılabilmesi için, İGDAŞ tarafından zorunlu kılınmıştır.
Baca temizliği yapılmadığı takdirde baca tepmesi, gaz zehirlenmesi, baca tutuşması gibi istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir. Özellikle fırın, restoran, otel gibi işletmelerin iş yoğunluklarına göre 3-6 aylık dönemlerde baca temizliği yaptırmaları gerekmektedir.
Baca temizlik hizmetleri sağlık ve güvenlik yönleri dışında aynı zamanda ekonomik olarak da geri dönüşüm sağlamaktadır.  Düzenli temizliği yapılan bacaların yaklaşık %20 civarında tasarruf ettiği bilinmektedir.
Her yıl nüfus artışı ile dikkat çekmekte olan Başakşehir baca temizlik raporu hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır. Baca temizlik hizmetleri, uzmanlık gerektiren hassas ve hayati işler arasındadır. Toplum sağlığını direkt olarak etkilemekte olan baca temizliği, yılda en az 2 kere yapılmalıdır.
Eğer kombi değişikliği yapılması durumu söz konusu ise mutlaka baca temizlik raporunuzun bulunması gerekmektedir. Rahat ve temiz hava alabilmek, enerji tasarrufu yapabilmek, yangın ve zehirlenme risklerine karşı önlem almak istiyorsanız, baca temizliği konusunu kesinlikle ihmal etmeyin.
Bu iş için itfaiyelerden yetkili, uzman ekiplerin tercih edilmesi de unutulmaması gereken ayrı bir detaydır. Kendinizin, ailenizin ve tüm toplumun sağlığı için yılda 2 defa baca temizliği yaptıralım ve raporumuzu almayı unutmayalım.

Etiketler:

            Başakşehir Baca Temizlik Raporu, Başakşehir Doğalgaz Kazan Bacası Temizlik Raporu,
             Başakşehir Yetkili Baca Raporu, Başakşehir İtfaiye Baca Temizlik Raporu,
             Başakşehir Baca Raporu, Başakşehir İgdaş Baca Raporu,
             Başakşehir Yağlı Baca Temizleme Raporu, Başakşehir Doğalgaz Bacası Temizlik Raporu,
             Başakşehir Gaz Açma Raporu

Baca Temizleme Facebook logoBaca Temizleme Twitter LogoBaca Temizleme Google+ Logo