AVCILAR BACA TEMİZLEME

Avcılar Baca Temizleme

Baca Temizliği Neden Önemlidir?

Baca temizlik işlemleri, keyfi bir uygulama değildir. Bu işlemler düzenli olarak yerine getirilmek zorundadır. Geçerli süreçler dahilinde temizletilmeyen baca kanalları, birçok kişinin zehilenmesine ya da çıkan yangınlarda can ve mal kayıplarına neden olmaktadır. Meydana gelen tüm kayıplardan, bu yasal uygulamayı sağlamayan kurum ve bina sahipleri sorumlu olacaklardır. Tıkanan bir bacada çok yoğun gaz ve kirli hava birikmesi olur. Bu birikme hacimsel bir mukavemet gösterir ve bir süre sonra baca kanallarının hasara uğramasına neden olur. Kanallardan dış atmosfere atılması gereken kirli hava, geçiş yapamadığı noktadan geri dönerek iç mekanlara sızıntı yapacaktır. Bu sızıntının insanlar tarafından fark-edilmesi oldukça zordur. Yanan maddelerin açığa çıkardığı karbon monoksit gazı, fark-edilecek bir koku ve görüntüye sahip değildir. Bu gazın solunması halinde insanlar hızlı bir şekilde etkilenerek, hastaneye varan bir sürece kadar gideceklerdir. Bu sebeple, iş bu noktalara varmadan baca kanallarının temizletilmesi gerekmektedir. Avcılar baca temizleme, bacalardaki tüm atık maddelerin temizlenmesi, çatlak ve kırıkların onarılması, gerekli müdahalelerin yapılması gibi önemli adımları hayata geçirmektedir.

Avcılar Kurumlu Baca Temizleme

Avcılar baca temizleme faaliyeti gaz, sıvı ve katı yakıt kullanımı netiecsinde kirlenen kanalların bu atıklardan arındırılması yönünde uygulanmaktadır. Özellikle odun ve kömür kullanımı neticesinde kanal içinde kurum ve zift oluşumu meydana gelir. Kurumlu bacalar, yeterli müdahaleler sonucu temizlenmezse baca kanallarının çapı daralacaktır. Bu durum, yakıt kullanımı sağlanan cihazların alevlenme kabiliyetini düşürür. Böylece ısı veriminde de azalma meydana gelir. Cihazlar gerekli ısının sağlanabilmesi adına daha fazla yakıt tüketirler fakat daha düşük bir performans sağlarlar. Yani kısacası, temizletilmeyen baca kanalları can ve mal güvenliğini tehdit etmenin yanında, ekonomik anlamda da oldukça büyük bir bütçeye neden olmaktadır.

Baca Temizlik Şirketi Avcılar

Avcılar baca temizlik şirketi, uzman bir ekip tarafından bacalara gerekli tüm temasları hayata geçirmektedir. Firmamız, sadece bacaların temizlenmesi alanında hizmet vermeyip, aynı zamanda resmi geçerliliği olan bir temizlik raporu verme yetkisini de bünyesinde barındırmaktadır. Deneyim sahibi ve eğitimli kadromuz ile İstanbul genelinde tüm bölge ve ilçelere hizmet sağlamaktayız. Hizmet politikamız gereği, tüm teknik faaliyetleri gider kaleminizde fazla bir yer tutumayacak nitelikte sağlamaktayız.