BAĞCILAR YAĞLI KANAL TEMİZLEME

bağcılar yağlı kanal temizleme

Yağlı Kanal Nerelerde Kullanılır?

Yağlı kanallar endüstriyel baca kanalları olarak bilinir. Her türlü mutfak ve gıda üretim alanında yer alaması gerekmektedir. Hangi niteliklerde ve hacimde meydana getirilmesi gerektiği, yasal yönetmelikte ve standartlarda yer alan yönergelere bağlıdır. Bu kanalların kullanımdan önce standartlara uygun bina edilip edilmediği de önem teşkil eder. Belli aralıklarla müdahale kapakları da yer almalı ve olası tıkanmalarda acil müdahaleler hayata geçirilmelidir. Yağlı kanalların yer aldığı oluşumlar oldukça farklı mahiyette yapılardır. Kimi yalnızca gıda üzerine hizmet sağlayan işletme binaları olarak karşımıza çıkar, kimi daha geniş kapsamlı toplumsal mekanlar olarak yağlı kanal kullanımı ihtiva eder. İstisnasız olarak her birinde yağlı kanal temizliği zorunlu bir işlemdir. Hem pişirlien gıdalara sağlıksız yağ ve hava temasını engellemek hem de mekanlara zehirli ve kötü koku yayılımının önüne geçmek adına Bağcılar baca temizleme hizmetinden rutin aralıklarla faydalanmanız gerekmektedir. Yağlı kanal temizliği uygulanan yapılara örnek olarak şu bina türleri verilebilir;

  • Restoranlar
  • Lokantalar
  • Sosyal Tesisler
  • Catering Firmaları
  • Fırınlar
  • Kebapçılar
  • Oteller / Pansiyonlar
  • Endüstriyel Mutfaklar
  • Fabrikalar ve gıda üretim binaları

Endüstriyel Baca Temizliği

Bağcılar baca temizleme, endüstriyel mutfak bacalarının yağlardan ve diğer atık maddelerden arındırılması işlemidir. Yasal yönetmelikte yer alan maddelere ve baca temizlik firmalarının ön görülerine göre 2 ayda 1 ya da 3 ayda 1 olacak şekilde temizlenmek zorundadır. Bu baca kanalları yapısal ve hacimsel olarak diğer baca sistemlerinden daha farklı bir kurguya sahiptir. Ayrıca dışarıya tahliyesini gerçekleştirdiği maddelerin kimyevî yapısı da farklılık arz etmektedir. Bu bağlamda kendine has bir temizlik programına ihtiyaç duyar. Firmamız tüm baca tipolojilerine özgün bir program hayata geçirdiği gibi, yağlı bacaların temizliğinde de uygun yöntemler ve ekipmanlar eşliğinde temizlik faaliyetlerini yürütmektedir. 

Bağcılar Yağlı Baca Temizlik Fiyatları

Bağcılar baca temizleme, oldukça makul rakamlar karşılığında firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Kurumumuz sektörde yer alan tüm baca temizlik kurumları arasında öncül bir niteliğe sahiptir. Fakat kendi kalitesine ters oranda düşük bir bütçe karşılığında sizlere hizmet sağlamaktadır. Kullandığımız malzeme ve ekipmanlar, üreticilerin piyasaya sürdüğü en kaliteli markalardan tercih edilmekte ve kimyasal kullanımında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünler kullanılmaktadır.