BAŞAKŞEHİR YAĞLI KANAL TEMİZLEME

başakşehir yağlı kanal temizleme

Yağlı Kanal Temizlik Yöntemleri

Yağlı kanallar, gıda üretimi üzerine hizmet veren kurum ve işletmelerin baca kanallarıdır. Bu kanallar ocak ve ızgaralardan yükselen buhar ve dumanın emiliminde görevli davlumbazlar aracılığıyla tahliye işlemini gerçekleştirirler. İnsanların yeme-içme ihtiyaçları  restoran ve lokantalarda karşılanırken bir yandan da konaklama ve dinlenme tesislerinde de ek hizmet kolu olarak karşılanmaktadır. Bu yüzden sadece gıda üretim binalarında değil birçok işletme ve kurumda yağlı kanal düzeneği bulunmaktadır. Kanalın yükseklik ve genişliği, tıkanıklık oranı, filtrelerin durumu ve kullanım sıklığı gibi parametreler, bu kanalların temizlenmesinde uygulanacak yöntem ve usulleri de belirler. Başakşehir yağlı kanal temizleme servisinin hizmet verdiği binalara örnek olarak şu liste verilebilir;

  1. Restoran ve Lokantalar
  2. Oteller ve Pansiyonlar
  3. Spor ve sosyal aktivite mekanları
  4. Yemek üretim fabrikaları 

Başakşehir Endüstriyel Baca Temizliği

Başakşehir yağlı kanal temizleme, endüstriyel mutfak bacalarının temizlenmesi, bakım faaliyetlerinin yerine getirilmesi ve standartlara uygun olmayan kanalların revize edilmesi gibi eylemleri kapsar. Bahsi geçen her bir uygulama teknik donanım ve deneyim gerektirmektedir. Binalarda yer alan bu spesifik kurgulamalar, insanların yaşadığı veya geçici bir süre faydalandığı mekanların sağlık koşullarına  uygun olması bakımından temizlenmek zorundadır. Bu işlemlerin yerine getirilmemesi sadece kullanıcıların değil, çevre yapıların ve buralarda ikamet eden kişilerin de can güvenliğini riske atacaktır. Binalarda mal sahipleri ve yöneticiler, işletmelerde de yine kurum sahipleri ve yöneticiler bu hususta yükümlü bireylerdir. Olabilecek tüm olumsuzluklardan bu kişiler sorumlu olacak ve yasal işlemlere tabi tutulacaklardır. Büyük kayıplarda, çok büyük tazminatlar ödememek ve kimsenin can güvenliğini riske atmamak için tek yapmanız gereken; yasal yönetmelikte yer alan kurallara uygun bir şekilde yetkili kurumlardan temizlik hizmetini sağlamaktır.

Başakşehir Baca Temizlik Servisi

Başakşehir yağlı baca temizleme, İtfaiye tarafından izin belgesi verilmiş kurumların sağladığı bir hizmettir. Bu işlemi sağlamak yolunda beyanda bulunan kaçan ve sanal kuruluşlar hiçbir surette resmi bir faaliyet hayata geçiremezler. Bu kurumların eksik bilgi ve deneyimi, yetersiz donanımı daha büyük sorunlara neden olacağı gibi, işlem sonunda resmî geçerliliği olan bir belge verme hakkına da sahip değildir. Ancak tüm kanunî adımlara riayet eden ve izin belgeleri olan kurumlardan hizmet almanız gerekmektedir.