HİZMETLERİMİZ

Baca Temizliği Nasıl Yapırır

<p><strong>Baca Temizliği Nasıl Yapırır</strong></p>

Baca Temizliği Nasıl Yapılır, Baca temizliği, can ve mal güvenliği açısından oldukça önemli bir konudur. Ayrıca  yasal bir zorunluluktur.Baca Temizlik, lerini bacanın kullanım amaçları doğrultusunda birkaçgrup altında toplayabiliriz.Yağlı Kanal, diye adlandırılan restaurant ve yemekhane bacaları:En uzun 3 ayda bir yetkili firmalar tarafından temizlenir. Peki bu Baca Temizlik Nasıl Yapılır, ? öncelikle  ocakların bağlı olduğu bir baca sistemi vardır.Ocağın üzerinde  bulunan  davlumbaz ve bunu takip eden kanal sistemi.Bu sistem en uçta emiş motorunda son bulur.

    Ocaktan buharlaşan yağlar zamanla bacaların dolmasına neden olur. Bacada oluşan bu yağların üzerine çeşitli kimyasal yağ çözücüler püskürtülerek yağların yumuşaması sağlanır bazen de yağ çözücüler yetersiz kalır bu gibi durumlarda çeşitli aletler yardımıyla yağları  yapıştıkları  yüzeyden kazıyarak temizlenmesi gerekir. Temizlik işleminin baca sisteminin her bölgesinde uygulanabilmesi için belirli aralıklarla müdahale kapakları açılır. Baca sisteminin en önemli bölümü motor vefanlardır. Motor ve fanlar baca içindeki havayı dolayısıyla yağları emer; kanalın kısa sürede yağ tutmasını önler. Onun içindir ki motor ve fan temizliği çok önemlidir. Motor ve fan pervanelerinde biriken yağlar yağ çözücüler yardımıyla temizlenir. Böylelikle  olası  motor yangınlarının ve elektrik kontağından oluşabilecek yangınların  önüne geçilmiş olacaktır.

   Baca Temizliği, mutlaka itfaiyeden yetkili firmalarca  deneyimli elemanlartarafından yapılmalıdır.

Etiketler:

Baca Temizliği ni Kimler Yapar, Baca Neyle Temizlenir, Baca Temizleme Nasıl Yapılır,  Baca Temizliği Yapan Firmalar, Baca Temizliği yapanlar, İstanbul Baca Firması, Yetkili Baca Temizleme, Yetkili Baca Temizliği, İstanbul Baca Temizleme Servisi, İstanbul Baca Servisi,

Baca Temizleme Facebook logoBaca Temizleme Twitter LogoBaca Temizleme Google+ Logo