HİZMETLERİMİZ

Doğalgaz Baca Temizleme

Doğalgaz Baca Temizleme

Doğalgaz Baca Temizleme,

Karbonmonoksit zehirlenmesinden dolayı hayatlarını kaybeden insanların haberlerini sürekli olarak gazetelerde okuyorsunuz. Her kış bu haberler her gün gazete sütunlarında yer alıyor. Her sene düzgünce temizlenmeyen bacalar iyi çekmez, uzun zaman boyunca temizlenmemiş bacalar ise kurum toplanması sonucu ile tıkanır. Tıkanmış bacalar, içinde çok miktarda karbonmonoksit gazı bulunan dumanı geri teperek içeri verir. Bu gazı belirli bir zaman hava yolu ile ciğerlerine alan canlılar hayatlarını kaybeder. Buna da karbonmonoksit zehirlenmesi denir. Bunun iki temel nedeni vardır:

•Standartlar çerçevesine uygun inşa edilmemiş
•Düzgün temizlenmemiş bacalar


Ayrıca bu birimlerdeki çalışanların yağlı kanal ve baca eğitimlerini bitirmiş olmaları gerekmektedir. Doğalgaz Baca Temizleme, işlemleri bittiğinde baca temizlik ekibi tarafından bacanın temizlik işlemi uygulanan yerlerini, temizlik zamanını, görev alan elemanların adlarını, kullanılan araca ait plakanın, hizmet alan kurum yetkilisinin isim ve imzasının, baca servis yetkilisinin kaşe ve imzasının, temizlenmeyen yerlerin niye temizlenemediği anlatan yazının, bacanın kullanıma hazır olup olmadığını belirten açıklamanın bulunduğu Doğalgaz Baca Temizleme, hizmet alan kuruluşa ya da kişiye verilmesi gerekmektedir. Hizmet alan kişi ya da kurumlar Baca Temizleme, işlemi yaptırdıklarına dair yasal bir evrak olarak itfaiyenin denetimlerinde görevlilere ibraz eder.
 
Baca Temizlik Raporu, yalnızca itfaiyeden yetki belgesi olan kuruluşlar hazırlayabilir. Hazırlanan her rapor itfaiyenin sitesine işlenir. Temizliğin kurallarına uygunluğu hakkında Baca Temizlik Şirketi, nin yasal sorumluluğu anlamına gelir.
 

Etiketler:

Doğalgaz Baca Temizleme, Doğalgaz Baca Temizliği, Doğalgaz Baca Temizlik, Kombi Baca Temizliği, Soba Baca Temizliği, Kalorifer Kazan Baca Temizliği, Merkezi Isıtma Bacası Temizleme, Endüstriyel Doğalgaz Baca Temizleme, Baca Temizleme, Baca Temizliği, Baca Temizlik, Mutfak Baca Temizleme,

Baca Temizleme Facebook logoBaca Temizleme Twitter LogoBaca Temizleme Google+ Logo