HİZMETLERİMİZ

Izgara Bacası Temizleme

<p>Izgara Bacası Temizleme</p>

Restaurantlarda ve yemekhanelerde kullanılan ızgara bacası yağlı baca temizlikleri arasında büyük önem arzetmektedir. Buharlaşıp bacaya saran yağlar zamanla katmanlar halinde kalınlaşarak bacanın daralmasına ve baca çekişinin düşmesine neden olur. Yine ızgara bacasının temizlenmemesi durumunda bacada biriken yağlar ocaktaki yemeklerin üstüne damlar. Bu durum hem sağlık açısından tehlikeli hem de görüntü kirliliğine sebep olur en dikkat edilmesi gereken durumsa ızgara bacasında biriken yağların tutuşmasıdır. Tutuşan yağlar bacada yangına neden olur. Yağlı baca yangınlarına müdahale zordur. Yangınla birlikte baca sıcaklığı artar. Etrafında bulunan elektrik kablolarının erimesine daha büyük tehlikelerin oluşmasına sebep olur.


Bunların önüne geçmek için ızgara bacalarının düzenli olarak İ.B.B. İtfaiye daire başkanlığının yönetmeliklerine uygun olarak 2 ayda bir temizliğinin yapılması zorunludur. Hem gıdaların daha sağlıklı koşullarda hazırlanması, hem de maruz kalınılacak tehlikeli durumlar nedeniyle maddi  kayıplar yaşanmaması için ızgara bacalarının temizliği son derece önemlidir.


Izgara baca temizliklerini İtfaiyeden yetkili uzman ekiplere yaptırılması ve mutlaka temizlik sertifikasının alınması gerekmektedir.


Firmamız 7/24 hizmet vermeye devam etmektedir. Sizlere hizmet vermek için bir telefon kadar yakınınızdayız……
 

Etiketler:
Izgara bacası temizleme, yağlı kanal temizliği, yağlı baca temizliği, yetkili ızgara baca temizliği, yağlı baca firmaları İstanbul, yağlı baca fiyatları, yağlı kanal temizleme , davlumbaz temizliği, baca temizleme sertifikası, İstanbul mutfak baca temizliği
Baca Temizleme Facebook logoBaca Temizleme Twitter LogoBaca Temizleme Google+ Logo