HİZMETLERİMİZ

Yağlı Baca Temzliği

Yağlı Baca Temzliği

Yağlı Baca Temizliği,

Yağlı kanallar silindir biçiminde olabileceği gibi köseli de olabilmektedir. Bazı kanallar içine insan girebilecek kadar geniş olduğundan temizlik işlemi kanalın iç kısmına girilerek yapılır. İçine girilemeyen kanallara belirli uzaklardan temizleme kapağı müdahale kapağı adı verilen kapaklar açılarak temizlik bu kapaklardan yapılır. Yağlı Baca Temizliği, işleminde yağ çözücü kimyasallar yağlı kanalın içine püskürtülerek yağların yumuşaması sağlanmaktadır.
 
Uzun bir zaman temizlenmemiş kanallarda yağ tabakaları sertleşir bu sebeple de yağ çözücülerin yetersiz geldiği durumlarda yağ tabakaları telle ya da spatula ile temizlenmektedir. Yağlı Kanal Temizleme, temizlenmeyen yağlı kanallar yangın riski bulunduğundan ve ayrıca kötü bir koku ve kötü görünüm yaratacağı için mutlaka ayda 1 ya da 3 ayda 1 defa itfaiyeden yetkili kuruluşlar tarafından temizlikleri yapılmak mecburidir. Bunların yanı sıra ızgara ve mutfak bacalarının giriş ya da üst noktasındaki sistem içindeki yağ ve kirli havanın atılmasına destek veren fanların sürekli olarak temiz tutulması ve bakımlı  olması Yağlı Baca Temizliği, kanal sistemi içindeki yağlanmayı azaltır.

Restoran ve yemekhane mutfaklarında yer alan barbekü, ızgara ocağı, kebap ocağı ve öteki yemek pişirilen ocakların üstündeki davlumbazdan başlayıp
baca çıkışına kadar olan baca sistemine yağlı kanal adı verilir. Yağlı Baca Temizliği, Lokanta, otel, sosyal tesisler, restaurant, yemekhane ve yemek şirketlerinin mutfaklarında bulunan ocak, ızgara ve bunların üzerinde bulunan bacaların kullanım sırasında iç kısımlarında oluşan yağ tabakasının en fazla 3 ayda bir  temizlenmesi gerekir.

Etiketler:

Yağlı Baca Temizliği, Yağlı Kanal Temizleme, Yağlı Kanal Temizliği, Yağlı Kanal Temizlik, Yağlı Baca Temizleme, Restaurant Baca Temizliği, Fırın Bacası Temizleme, Yemekhane Baca Temizliği, Lokanta Baca Temizliği, Davlumbaz Baca Temizliği, Davlumbaz Kanal Temizleme, Davlumbaz Moror Temizliği,

Baca Temizleme Facebook logoBaca Temizleme Twitter LogoBaca Temizleme Google+ Logo