HİZMETLERİMİZ

Mutfak Baca Temizleme

Mutfak Baca Temizleme

Mutfak Baca Temizleme,

Genelde odun kömürü kullanılan bacalarda balık, döner, kebap ve köfte  yapmakta kullanılır. Bu tarz mutfak bacaları hemen kirlenen 15 gün ya da 30 günde 1 defa işyerinin yoğunluğuna göre temizlenmelidir. Yağlı kanallar en sık  yangınların çıktığı bacalardan birtanesidir. Her ne kadar temiz olsa bile ızgara yakılması sırasında dikkatli olunmalıdır. 1 hafta içinde kanal yanacak kıvama gelmektedir. Yeni temizlenen yanmaya maruz kalmış  kanalda 400 ila 500 derece sıcaklığa ulaşılır. Mutfak Baca Temizleme, temizleneyen kanallar da 1000 ila 1200 dereceye ulaşır. Yanması durumunda büyük yangınlara neden olabilir. Kanalın ne amaçlı kullanıldığı, kullanılan yakıt türü, kanal sisteminin uygunluğu, iş yerinin çalışma yoğunluğuna göre temizlik ekibinin takibi doğrultusunda karar verilir.

Mutfak Baca Temizleme, nde dikkat edilmesi gereken noktalar; ızgaranın ilk yakılma sırasında karton, tahta parçası, benzin ispirto vb.  maddelerle harlı ateşle yakılmaması, ilk tutuşturma sırasında kıvılcım atarken motorun kullanılmaması, davlumbazda bulunan yağ ve köz tutucu filtrelerin takılı olmasına dikkat edilmesidir. Et pişirilen ızgara tellerinin temizliğinin ocak üzerinde yakılarak yapılmaması, artan közlerin kül ile kapatılarak azaltılması gereklidir.

Yangın için alınacak tedbirler; yağlı kanal içinde yangın damperi, elle yangın söndürme sistemi, hararet fazla olduğu için otomatik söndürme sistemleri. Manuel elle kontrollüler daha garantilidir. Baca yangınlarının sebebinin büyük bir kısmı bilinçsiz yapılmış bacalardır. Mutfak Baca Temizleme, yetkisiz havalandırma kuruluşları tarafından yapılan kanallar, yanlış takılmış fanlar, hatalı fitre kullanımı yangınların nedenini artırmaktadır.
 

Etiketler:

Mutfak Baca Temizleme, Mutfak Baca Temizliği, Mutfak Kanal Temizliği, Mutfak Davlumbaz Temizleme, Davlumbaz Temizliği, Mutfak Baca Sistemi Temizleme, Yağlı Kanal Temizliği, Yağlı Kanal Temizlik, Yağlı Baca Temizliği, Mutfak Havalandırma Temizliği, Havalandırma Temizliği,

Baca Temizleme Facebook logoBaca Temizleme Twitter LogoBaca Temizleme Google+ Logo