OKUL BACA TEMİZLEME

Okul Baca Temizleme

Okul Baca Temizliği Son Derece Önemlidir!

Tüm kapalı alanlarda, temizlik ve bakım uygulamaları insan sağlığı açısından önem teşkil eder. Fakat, okul bacalarının temizliği çok daha büyük bir ehemmiyete sahiptir. Firmamız, baca temizlik hizmeti sunduğu yapılar arasında okul, hastane, dershane, AVM, yemekhane, restaurant, lokanta, sosyal aktiviteye ayrılmış bina oluşumları gibi pek çok toplu kullanıma ayrılmış alanlar da yer almaktadır. İtfaiye birimlerinden aldığımız yetki ve izin belgesi beraberinde her türlü yapı ögesinin baca ve yağlı kanal temizliğinde faaliyet göstermekteyiz. Okul, dershane, çocuk yuvası, kreş,öğrenci yurtları ve benzeri oluşumlarda baca temizlik faaliyetleri daha da öncelikli bir hal almaktadır. Bu mekanlarda zaman harcayan ya da ikamet eden çocukların ve gençlerin sağlıklı bir ortama sahip olmaları, bu binalardaki yöneticilerin aslî görevleri arasında yer alır. Bu mekanlarda meydana gelebilecek bir baca tıkanması ve buna bağlı yangınlar, birçok öğrencinin sağlığını ve can güvenliğini tehdit etmektedir. Bacaların temizlik işlemlerini yerine getiren elemanlarımız, bu konu hakkında tüm bilgilere sahip ve eğitimlerini tamamlamış bireylerdir. Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren firmamız, oldukça deneyim sahibi bir ekibe sahiptir. Bahsi geçen yapılarda; her türlü baca sistemi bulunmaktadır. Öğrencilere yemek pişiren alanlarda davlumbaz ve yağlı kanal sistemleri yer alırken; tüm okul, dershane ve yurtlarda bir ısırma sistemine bağlı çalışan baca sistemleri yer almaktadır. Bunların her biri ayrı bir müdahale planını gerekli kılar. Okul baca temizleme, sadece düzenli olarak bacaların temizlenmesi işlemiyle sınırlı değildir. Bu yapılarda faaliyet başlamadan önce tüm bacaların kontrolden geçmesi ve gerekli önlemlerin alınarak gaz açma raporunun temin edilmesi yasal bir zorunluluktur. Katı ve sıvı yakıt bacaların tıkanma ve sızıntı yapma ihtimaline karşı belli zaman dilimlerinde bu kontrol ve temizlik uygulamalarının tekrar edilmesi de gerekmektedir.

Okul Baca Temizlik Tutanağı

Okul baca temizlik işlemi, öğretim yılı başlaman önce ve belli aralıklarda tekrar edilmesi zorunlu bir uygulamadır. Ne sıklıkla bu faaliyetin yerine getireleceği ise; kullanılan baca tipolojisine, yakıt türüne ve binanın hacmine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Firmamız tüm okul ve dershanelerin baca temizleme işlemini sağlarken, işlem sonunda itfaiyeden alınan onaylı baca temizlik sertifikasını da müşterilerine temin etmektedir. İster konut ister kurum bacası olsun, bu hizmetten faydalanmak istediğinizde dikkat etmeniz gereken nokta, hizmet alımını sağlayacağınız firmanın yetkili bir kuruluş olup olmadığıdır. Aksi takdirde, yasal bir belge almanız mümkün olmayacak ve bunun sonucunda da yasal bazı yaptırımlara maruz kalacaksınız. Okul ve benzer kurumlarda, bacaların temizletilmesi, gerekli belgenin alınması ve bu işlemlerin sağlandığı yönünde bir tutanak tutulması gerekmektedir.

Okul Baca Temizleme Servisi

Okul baca temizliği, Birikim Baca Temizleme Şirketi tarafından İstanbul'un her bölgesinde bacaların temizliği, bakımı ve onarımı kapsamında sunulan bir hizmet koludur. Bu hizmetten faydalanmak içini firmamızdan randevu talep etmeniz yeterlidir. Ayrıca, ücretsiz keşif imkanlarımızdan faydalanabilmek için, vakit kaybetmeden bizlerle iletişime geçiniz.